KOBIECA
dla osób z napadowym objadaniem się
Z kobiecych kręgów wyrasta siła i moc płynąca ze wsparcia i zrozumienia.
zapraszam Cię do zapisania się na listę zainteresowanych grupą wsparcia dla kobiet z napadowym objadaniem się. Przez 4 tygodnie będziemy pracować w kameralnej (max. 12-osobowej) grupie kobiet i wzajemnie wspierać się w odbudowywaniu zdrowej, wspierającej i satysfakcjonującej relacji z jedzeniem
Każda z nas ma swoją drogę, połączmy doświadczenia i zbudujmy wspólnie mapę satysfakcjonujących nawyków żywieniowych. Tworząc tę grupę, przyświecała mi idea, abyś mogła poczuć się bezpiecznie i swobodnie uczestnicząc w niej. Dlatego stworzyłam kobiecą grupę z ograniczoną liczbą uczestniczek.
Będziesz miała możliwość wymiany doświadczeń i otulenia się zrozumieniem z innymi dziewczynami/kobietami, których doświadczenie w zakresie zaburzonej relacji z jedzeniem lub zaburzeń odżywiania jest podobne.
Wierzę, że ta grupa da Ci właśnie zrozumienie i wsparcie, ale także solidne, potwierdzone naukowo narzędzia do tego, by nauczyć się jak przejąć zdrową kontrolę nad swoim sposobem żywienia.
- TAK, jeśli występuje u Ciebie zaburzenie odżywiania z napadami objadania.
- TAK, jeśli czujesz, że często tracisz kontrolę nad jedzeniem i się przejadasz.
- TAK, jeśli doświadczasz wyrzutów sumienia i poczucia winy w związku z jedzeniem.
- TAK, jeśli często jesz pod wpływem emocji i zupełnie nie potrafisz tego kontrolować.
- TAK, jeśli jedzenie wywołuje u Ciebie napięcie, wyrzuty sumienia, złość.
- TAK, jeśli wpadłaś w błędne koło odchudzania i i im bardziej próbujesz utrzymać restrykcje, tym bardziej się przejadasz.
Będziemy spotykać się w zamkniętej grupie na FB, gdzie codziennie będę zamieszczać treści dotyczące tematu przewodniego w danym tygodniu. Będą to pytania do Was, ćwiczenia, wymiana doświadczeń na określony temat, cytaty, które pobudzają do refleksji.
Na żywo spotkamy się 2 razy w każdym tygodniu:
- Pierwsze spotkanie – LIVE będzie miało miejsce w niedzielę wieczorem (o 20:00) i będzie trwać 30 – 45 minut. Będzie to wstęp teoretyczno-praktyczny, który przygotuję dla Was i który będzie rozpoczynać pracę w nadchodzącym tygodniu.
- Drugie spotkanie – to SPOTKANIE WSPIERAJĄCE, będzie odbywać się w piątek o godzinie 20:00 i które potrwa max. 1,5 h. Łączymy się w pokoju, co oznacza, że wszyscy podłączeni uczestniczą w spotkaniu z odsłoniętymi kamerkami. Długość spotkania będzie uzależniona od Waszej aktywności. Każde spotkanie poświęcone będzie innej tematyce i będzie odpowiadało tematowi przewodniemu w danym tygodniu
Idea grupy wsparcia polega na pracy grupowej. Będziemy wspólnie się motywować, działać, wspierać. Zależy mi na tym, by realne wsparcie, jakie otrzymasz płynęło nie tylko ode mnie, ale od całej grupy. Dlatego Ciebie również poproszę o zaangażowanie w działania na grupie.
Nasze działania w grupie będą podzielone na cztery bloki tematyczne:
W pierwszym tygodniu opracujemy przekonania i mity żywieniowe, które utrudniają budowanie prawidłowej relacji z jedzeniem u każdej z Was.
W drugim tygodniu zajmiemy się budowaniem prawidłowych nawyków żywieniowych. Będziemy uczyć się regularności w posiłkach, prawidłowego ich bilansowania, włączania produktów z Waszej listy „produktów zakazanych”. Potrenujemy rozpoznawanie głodu i przyjemnej sytości (a nie momentu przejedzenia). Będziemy wspólnie planować posiłki, robić listy ulubionych potraw, które nie wywołują napadu.
W trzecim tygodniu wyruszymy na życzliwe spotkanie z naszym ciałem, poszukamy w sobie akceptacji i łagodności wobec własnego ciała, spróbujemy je docenić, niezależnie od tego jakie ono jest.
w tym tygodniu będziemy intensywnie oglądać nasze myśli – przyglądać się im, dyskutować z nimi, przyjmować i transformować. Ponieważ nasze myśli wywołują w nas określone emocje, to będziemy oswajać emocje, akceptować je, pozwalać im wybrzmieć i puścić swobodnie.
Każdy blok tematyczny będzie trwał przez tydzień. W każdym dniu będziemy dotykać innego wątku. Zawsze jednak będzie to temat, który bezpośrednio lub pośrednio wiąże się z napadami objadania się. Wybierając te 4 bloki tematyczne, kierowałam się doświadczeniami moich pacjentek, którym pomogłam uporać się z kompulsywnym objadaniem się.
Spotkania i zadania, które będą pojawiać się codziennie na grupie, pomogą Ci w:
- zdefiniowaniu problemu, z powodu którego występuje u Ciebie zaburzona relacja z jedzeniem
- rozpoczęciu pracy nad prawidłowymi nawykami żywieniowymi
- zbudowaniu w sobie życzliwości i akceptacji dla swojego ciała
- dbaniu o swoje potrzeby i emocje w sposób inny niż jedzenie
- odejściu od automatycznego jedzenia i automatycznych, nawykowych zachowań związanych z jedzeniem
- Zdobędziesz większą świadomość na temat zaburzonej relacji z jedzeniem.
- Bardzo możliwe, że zaczniesz szukać odpowiedzi, z jakiego powodu zaburzenie odżywiania występuje u Ciebie.
- Poznasz proste narzędzia i techniki, które pomogą Ci zmniejszyć częstotliwość napadów objadania się.
- Nauczysz się najważniejszych zasad dotyczących żywienia, które zmniejszają ryzyko napadów objadania się.
- Dowiesz się jak się sobą opiekować w inny sposób niż sięgając po jedzenie.
- Materiały elektroniczne (dzienniczek żywieniowy dostosowany do pracy z napadami objadania się, karty ćwiczeń).
- BONUS: mój webinar wraz z prezentacją – jak poradzić sobie z podjadaniem.
Grupa w założeniu nie gwarantuje wyleczenia zaburzeń odżywiania. Leczenie zaburzeń odżywienia jest najczęściej interdyscyplinarne i wymaga wsparcia wielu specjalistów (m.in. psychologa, psychoterapeuty, dietetyka, psychodietetyka, psychiatry), a ponadto trwa zwykle dłużej niż 1 miesiąc
INWESTYCJA dla subskrybentów listy zainteresowanych:
- Zapisy przed 10 lutego: koszt 300 zł
- Zapisy po 10 lutego: koszt 350 zł
INWESTYCJA dla pozostałych:
- koszt 350 zł bez względu na termin zapisu
- komputera ze sprawną kamerą
- zarezerwowanego czasu w niedziele o godz. 20:00 (max. 45 minut) i w piątki o godz. 20:00 (max 1,5 h).
W okresie 05.03.2023 – 31.03.2023, będziemy spotykać się w zamkniętej grupie na FB, gdzie codziennie będę zamieszczać treści dotyczące tematu przewodniego w danym tygodniu. Będą to pytania do Was, ćwiczenia, wymiana doświadczeń na określony temat, cytaty, które pobudzają do refleksji.
Zapis na listę zainteresowanych nie jest równoznaczny z zakupem i udziałem w grupie.
Nazywam się Kasia Zabłocka-Słowińska i pomogę Ci zbudować zdrowe, satysfakcjonujące i zgodne ze stylem życia nawyki żywieniowe. Prowadzę psychodietetycznie osoby z zaburzoną relacją z jedzeniem i zaburzeniami odżywiania (bulimią, kompulsywnym objadaniem się, anoreksją), a także uczę jak skutecznie zmniejszyć nadwagę i otyłość. Wspieram dietetycznie osoby z insulinoopornością, zespołem policystycznych jajników, niealkoholowym stłuszczeniem wątroby, nadciśnieniem i zaburzeniami lipidowymi.
Moja praktyka ma mocne oparcie w nauce, która jest moją pasją i codziennym zajęciem – pracuję naukowo w obszarze dietetyki.