Cześć, jeśli tutaj zajrzałaś/eś to prawdopodobnie interesują Cię zagadnienia związane z żywieniem, dietetyką lub ogólnie pojętym zdrowym stylem życia.

Być może chcesz zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale zupełnie nie wiesz jak się za to zabrać? A może podejmowałaś/eś już próby, ale okazywały się one zbyt trudne do utrzymania i po czasie Twój sposób żywienia wracał na dawne tory ?

Nazywam się Kasia Zabłocka-Slowińska i jestem psychodietetyczką.

Wspieram kobiety i nastolatki w budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem i z ciałem. Specjalizuję się w budowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u osób z zaburzeniami odżywiania i otyłością. 

Moja droga do tego miejsca zawodowego wiodła mnie przez wiele różnych doświadczeń. Od zawsze kochałam naukę. Gdy byłam nastolatką, czytałam biografię Marii Skłodowskiej Curie i chciałam być jak ona 😉. Marzenie o byciu naukowczynią zrealizowałam pracując naukowo na Uniwersytecie Medycznym, na którym uzyskałam tytuł doktora, a następnie doktora habilitowanego.  Jednocześnie od zawsze pasjonowała mnie psychologia. Był nawet czas, gdy rozważałam jej studiowanie… 

Splot różnych okoliczności spowodował, że kilka lat temu odkryłam psychodietetykę. Poznawałam jej niuanse pod okiem dr Ani Januszewicz, która pokazała mi w psychodietetyce to, co kocham w pracy najbardziej – interdyscyplinarność i współpracę. 

Od tego czasu zanurzałam się w psychologiczne aspekty żywienia. Ukończyłam Staż Psychodietetyczny w Instytucie Psychodietetyki, kursy m.in. Psychodietetyka w pigułce, Jak pracować z pacjentem z zaburzeniami odżywiania w Instytucie Psychodietetyki oraz  Podstawy Dialogu Motywującego kończąc kurs u Magdy Dolskiej Topor. 

W swojej pracy zawodowej łączę wiedzę z zakresu dietetyki klinicznej, psychodietetyki oraz farmakologii. Jednak to co dla mnie najważniejsze to empatyczne wspieranie w wyborze optymalnych wyborów dotyczących jedzenia. 

Drogowskazem, króry wytycza kierunek mojego postępowania w pracy psychodietetycznej jest Evidence – Based Medicine. Zgodnie z EBM  kieruję się wiedzą naukową, moim osobistym doświadczeniem zawodowym ale przede wszystkim Twoimi wartościami, preferencjami i wyborami. To Ty podejmujesz decyzje w zakresie istotnych dla Ciebie zmian. Ja idę w tym z Tobą ramię w ramię, pomagając Ci dokonać najlepszego wyboru dla Ciebie. 

Interesuje mnie nie tylko psychologia żywienia. Fascynuje mnie perspektywa Brene Brown dotycząca wstydu, odwagi i empatii. Pochłaniam podcasty Sabiny Sadeckiej dotyczące traumy, a także sięgam po pozycje Kirsten Neff, która pięknie pisze o samowspółczuciu. 

Wierzę ogromnie, że każdy z nas ma w sobie potencjał do pełnego rozwoju. Nie potrzebujemy korekty, potrzebujemy usłyszeć głos akceptacji. Na początku ja jestem tym głosem, ale w mojej pracy z Tobą dążę do tego, aby ten wewnętrzny głos wybrzmiał w Tobie. 

W życiu wybieram relacje, a także wolność i prawdę.

Jestem totalną miłośniczką podróżowania! Choć na co dzień jestem przewidująca i opanowana, w podróży totalnie ignoruję słowo „ryzyko”.

Energię do życia i radość czerpię w relacjach z Bliskimi – Rodziną i Przyjaciółmi, a także z aktywności fizycznej i kolejnego kubka kawy. W ogóle kawa jest moim nieodłącznym towarzyszem podczas pracy, relaksu, spotkań towarzyskich. Przy pytaniu, co zabrałabyś na bezludną wyspę – poza Bliskimi, na pewno odpowiedziałabym – kawę!!!!

Kocham gotować i jeść! Najczęściej wybieram potrawy roślinne, wciąż poszukuję nowych ich kombinacji, sięgam po nieoczywiste kompozycje smakowe.

Uwielbiam czytać, szczególnie biografie. Zawsze fascynowało mnie jakie czynniki wpływają na losy człowieka. Lubię też dobrą literaturę psychologiczną, szczególnie tę dotyczącą samorozwoju oraz rozwoju dzieci – mam 11-latka na stanie, który jest baaardzo wymagający w tym temacie ;).

Chętnie też wieczorami zaglądam na Netflixa – zwykle jednak moje oglądanie kończy się na napisach początkowych, ponieważ jestem typowym skowronkiem. Dlatego też prędzej odpowiem na Twoją wiadomość o 5 rano niż o 1 w nocy.

A Ty co napiszesz mi o sobie?

W moich webinarach* znajdziesz solidną dawkę wiedzy merytorycznej, praktyczne wskazówki oraz karty pracy.  

*Webinary są zarejestrowanymi spotkaniami live z moją społecznością, podczas których rozwijam wybrany temat. 

Na ten moment możesz wykupić następujące:

Ważne jest dla mnie, aby proponowane zmiany były akceptowalne dla Ciebie. Dlatego też najczęściej ustalamy je wspólnie. Podczas współpracy razem sprawdzimy, czy proponowane przeze mnie modyfikacje żywieniowe będą dla Ciebie możliwe w realizacji i przyjemne.  

Wspieram i poszukuję rozwiązań, które opierają się o dowody naukowe. Jest to dla mnie główny kierunek w podejmowaniu optymalnych wyborów dla Ciebie.

Istotny jest dla mnie wzajemny kontakt i porozumienie. Uważam, że realne wsparcie ma szansę powodzenia przy autentycznej komunikacji. Dlatego też podczas wizyty aktywnie Cię wysłucham i wesprę w pełnym przedstawieniu problemu, poprzez zadawanie kluczowych pytań.  

Chcesz wiedzieć więcej, jak wyglądają spotkania ze mną?

W 2006 r. ukończyłam studia na kierunku Farmacja. Wiedza zdobyta podczas studiów pozwala mi uwzględniać farmakoterapię podczas modyfikacji Twojego sposobu żywienia. Układając zalecenia żywieniowe, uwzględniam możliwe interakcje z przyjmowanymi przez Ciebie lekami. Biorę również pod uwagę wpływ stosowanych przez Ciebie leków na Twój stan odżywienia.


W 2007 r. ukończyłam studia na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka. Kierunek ten pozwolił mi pogłębić wiedzę z obszaru żywienia. Wtedy też podjęłam decyzję, że bliżej mi do pracy naukowej i wspierania pacjentów w budowaniu nawyków żywieniowych, niż do pracy w aptece.


Swoje zainteresowanie nauką pogłębiałam następnie na studiach doktoranckich. W trakcie realizacji studiów doktoranckich zobaczyłam, jak istotny jest sposób żywienia na występowanie i przebieg chorób onkologicznych. Rozmawiając z pacjentami, miałam też szansę przekonać się, jak ważna jest edukacja żywieniowa pacjentów onkologicznych. Bezpośredni kontakt z chorymi pokazał mi, jak bardzo ważna jest rozmowa z chorymi na temat ich żywienia.


W dalszych latach pracy zawodowej kontynuowałam pracę badawczą. Na podstawie cyklu badań dotyczących Oceny zależności pomiędzy stanem odżywienia i zaburzeniami metabolicznymi a statusem redoks chorych na raka płuca uzyskałam stopień dr. habilitowanego.


W 2020 r. ukończyłam studia podyplomowe: Elementy metodologii badań empirycznych w medycynie i zastosowania statystyki w badaniach biomedycznych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Studia te pozwalają mi na lepsze rozumienie i interpretowanie wyników publikowanych badań, oraz na planowanie badań własnych.

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA