Poradnictwo dietetyczne

Pierwsza wizyta trwa zwykle ok. 80 minut i rozpoczynam ją od wspólnego zdiagnozowania celu naszych spotkań. W trakcie wizyty zapytam Cię o Twój zwyczajowy sposób żywienia, wspólnie spróbujemy określić Twoją aktywność fizyczną i styl życia.

Jeżeli jesteś w trakcie leczenia, nie zapomnij zabrać ze sobą historii choroby oraz wyników badań. Mogą być pomocne w doprecyzowaniu niezbędnych zmian w Twoim sposobie żywienia. Istotne dla mnie będą również leki, które przyjmujesz na stałe oraz ewentualne suplementy diety.

Najczęściej podczas pierwszej wizyty dokonam u Ciebie również pomiarów antropometrycznych (tylko wizyta stacjonarna).

Podczas pierwszej wizyty ustalimy wspólnie cel i zakres mojego wsparcia. Ułożę dla Ciebie podstawowe zalecenia żywieniowe i dotyczące zmiany stylu życia. Jeśli będzie taka potrzeba  – zaproponuję Ci konsultację lekarską, po to, by rozwiać wątpliwości dotyczące stanu Twojego zdrowia.

Czas trwania kolejnych wizyt wynosi zwykle ok. 50 minut i w ich trakcie wspólnie określamy kolejne kroki w zmianie nawyków żywieniowych. Poszukujemy akceptowalnych dla Ciebie rozwiązań, które będą wsparciem w trudnościach związanych z modyfikacją dotychczasowego sposobu żywienia.

Na bieżąco monitoruję również zmiany w masie ciała i innych pomiarach antropometrycznych (tylko podczas wizyty stacjonarnej).

Uważam jednak, że nie zawsze to utrata nadprogramowych kilogramów jest największym sukcesem. Najczęściej istotniejsze są pozytywne zmiany, które powoli stają się Twoim nawykiem.