Od ponad 10 lat pomagam kształtować nawyki dotyczące racjonalnego sposobu żywienia.

Wspieram osoby dorosłe i nastolatki z zaburzoną relacją z jedzeniem i ciałem oraz z zaburzeniami odżywiania. Pracuję z osobami chorującymi na:

 • anoreksję,
 • bulimię,
 • napadowe objadanie się,
 • otyłość. 

Specjalizuję się w pomocy osobom, u których występują zaburzenia odżywiania oraz choroby współwystępujące np.: 

 • cukrzyca typu 2,
 • zespół metaboliczny,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • zespół policystycznych jajników (PCOS),
 • zaburzenia profilu lipidowego,
 • niealkoholowe stłuszczenie wątroby,
 • zespół jelita drażliwego (IBS).

Chętnie pomagam również rodzicom, którzy mają wątpliwości dotyczące sposobu żywienia ich dzieci.

Chętnie pomogę Ci w znalezieniu rozwiązań żywieniowych i tych związanych ze stylem życia, które ułatwią zmniejszenie nadmiernej masy ciała. W przypadku wątpliwości dotyczących Twojego zdrowia zaproponuję Ci konsultację lekarską i wykonanie dodatkowych badań, aby mieć pewność, ze nadmierna masa ciała nie jest skutkiem schorzenia. Pracuję w oparciu o zmianę nawyków żywieniowych. Dlatego też nie mogę Ci obiecać, że osiągniesz pożądane rezultaty natychmiast. Wierzę jednak, ze taka zmiana będzie trwalsza, bo wpisana w Twój styl życia.

W trakcie wspólnych spotkań dużo czasu poświęcę na edukację żywieniową związaną z Twoją chorobą i kształtowanie świadomych wyborów żywieniowych. Uważam, że zmiana jest łatwiejsza, jeżeli rozumiemy, po co nam ona w ogóle jest ;). Poza tym staram się nie komplikować ;). Wspólnie poszukamy rozwiązań, które będą zgodne z aktualną wiedzą żywieniową popartą dowodami naukowymi (moja rola), a jednocześnie — będą dla Ciebie akceptowalne (Twój udział).

Wierzę, że budowanie dobrych relacji z jedzeniem powinno zaczynać się już od wieku niemowlęcego. Dlatego pomagam rodzicom w podejmowaniu optymalnych decyzji dotyczących żywienia ich dzieci. Zwykle taką wizytę rozpoczynam od wsparcia rodzica i obalenia mitów dotyczących żywienia dzieci, które najczęściej opierają się na zakazach i nakazach. Zachęcam więc do tego, by zmiany u dzieci były budowane wspólnie, całą rodziną. Wszak dzieci najefektywniej uczą się poprzez modelowanie (pokazywanie).

Dbam o atmosferę wizyty. Ponieważ sama jestem mamą, to doskonale wiem, jak pozytywny kontakt ze specjalistą może wspierać i motywować dziecko do zmian. Dlatego podczas wizyty porozmawiamy o tym jak urozmaicić dietę Twojego dziecka z poszanowaniem jego wyborów. Wspólnie zastanowimy się, co zrobić i czy w ogóle trzeba coś robić, gdy jednak Twoje dziecko według Ciebie nie chce rozszerzać repertuaru potraw. Czasami wystarczy spokój i czas. Jeśli dieta Twojego dziecka wymaga jednak zmiany – postaram się Was wesprzeć na tej drodze.

Chcesz ze mną współpracować?